studio 1-2.jpg

Cześć

Nazywam się Szymon Swoboda i bardzo miło mi Cię powitać w moim studio.

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

O mnie

Nazywam się Szymon Swoboda i kiedyś sobie marzyłem że będę miał własne studio nagrań. Postawiłem wszystko na jedną kartę i ciężką pracą oraz wytrwałością od 2005 roku udało mi się stworzyć na muzycznej mapie Polski miejsce które początkowo nazwałem Studio im. Toma Waitsa (dlatego że kiedyś w wywiadzie Waits powiedział że „mieszka na wsi dlatego że może sikać na dworze”). Do pewnego czasu u nas były podobne możliwości Niestety dotarła do nas cywilizacja i nie wypadało być już tak wyluzowanym. Zmieniłem więc nazwę na Vintage Records Studio i tak zostało do dziś. Wraz z pomysłem na stworzenie miejsca do nagrywania muzyki, miałem też pomysł jak muzyka w tym miejscu powinna brzmieć. Nie ukrywam że bliski memu sercu jest amerykański styl nagrywania i miksowania muzyki. Brzmienie muzyki z lat od 60 do 90 jest przedmiotem mojej ciągłej eksploracji i dążenia do odtworzenia tej dynamiki i ciepła w brzmieniu. Moimi ulubionymi realizatorami / producentami są: Steve Albini, Mario Caldato Jr., Brendan O’Brien, Mark „Flood” Ellis, Eric Valentine, Butch Vig, Les Claypool (!) i można by jeszcze kilku wymienić Ulubione studia na świecie to min. Rancho De La Luna, Rancho Relaxo, Wavelab Studios, Sound City, Electrical Audio, G.Son Studios. To też temat na nie jeden wywód. Przez wszystkie lata funkcjonowania studia staram się ciągle rozwijać żeby moja wizja brzmienia nie była tylko wizją a stała się profesjonalną produkcją która będzie powodowała uśmiech na twarzy moich klientów a i spowoduje zainteresowanie muzyką ze strony potencjalnych i obecnych fanów zespołów. Miałem okazję współpracować z wieloma znakomitymi artystami scen polskich i zagranicznych, znanymi i nie znanymi. Jednak moim największym marzeniem jest aby ktoś zupełnie nieznany osiągnął sukces z materiałem nagranym w VRS. Stale do tego dążę i grono zespołów pnących się powoli po szczeblach kariery stale się powiększa co niezmiernie mnie cieszy. Obecnie nagrywam i miksuję w hybrydowo połączonej domenie cyfrowo / analogowej. Pozwala mi to być elastycznym w wielu projektach, jednocześnie oferując klientom jak najwyższą jakość usług. Sam zawsze byłem i jestem aktywnym muzykiem. Grałem na perkusji i pisałem teksty w zespołach Hotel Zacisze i Dziwy i Superhalo a obecnie gram z grupą przyjaciół w zespole Ed Koontz.

Oprócz muzyki jestem czynnym fotografem, jeżdżę po świecie i fotografuję wszystko co uważam za piękne, ludzi, architekturę, przyrodę. Daje mi to tyle samo frajdy co praca nad dźwiękami. Te światy doskonale się uzupełniają.

Dodatkowo jeszcze nie obce mi są prace fizyczne, uwielbiam renowację starych mebli, stolarstwo, urządzanie mieszkań, prace takie jak remonty łazienek itp. Większość prac w studio wykonałem sam z pomocą niezastąpionych przyjaciół którym serdecznie dziękuję.

Może się to wydawać dziwnym połączeniem różnych pasji ale daje to życiu pewien balans a równowaga jest podstawą dobrego funkcjonowania w świecie.

Szymon

Kontakt

Wciąż szukam nowych możliwości i znajomości. Pisz lub dzwoń śmiało :)

+48604060265

Wybrane realizacje